Gürcistan’dan Araba Satın Almak ve Getirmek

Merhabalar,

Bu tarihlerde aklımda hep araba alma fikri dolaşıp gözüküyor. Hatta bir kaç ay evvelce Araba alma ile ilgili bir makale yazmıştım.Gerçekten şu devresi düşündüğümüzde araba bundan sonra mecburi ihtiyaçlardan biri oldu.
Fakat sahibinden,arabam gibi 2.el araba satan yerlere baktığımda fiyatların olağanüstü uçtuğunu belirtmeliyim.En ilginç yanı da bu arabaların sitelerde yazan fiyatlardan daha düşük olması gerekmektedir. En kolayından normalde bmw’nin kullanmak mümkün bir otomobili en çok 20.000 TL falan olması lazım olurken,pazar da henüz 10.000 hem de işi abartıp 12.000 TL gibi fiyatlar yazanı da var. Fakat gel gelelim ki bu araba bu fiyatlar etmez.

Farklı seçenek yollar arar iken bir şey ilgimi çekti.Bulgaristan ve Gürcistan’dan daha yüksek modelli ve daha uygun fiyatlı araba getirtme yolunun da bulunduğunu fark ettim. Ve bu araçlar sizin üzerinize oluyor. Hem de daha eskiden 6 ay sonra çıkış yapılması lazım olurken bu vakit 2 seneye çıktı. Facebook sayfalarında inceleme yapar iken bugün itibariyle 130 k gibi beğenili bir Gürcistan Araba isimli bir Facebook sayfasına denk geldim. Bir kaç yorumu izlenimledim ve olumlu bulunduğunu gördüm.

İlgili dostlar satış ve Türkiye’ye giriş ile ilgili %100 olumlu satış garantisi sağlıyorlar.Hatta bir kaç referanslarını da paylaşmayı ihmal etmiyorlar. Şahsen aklımda ve kafamda soru işaretleri olsa da olumlu baktığımı da itiraf etmeliyim.

Sizin için hazırlamış olduğum bilgilendirme dosyasına gitmek için
TIKLAYINIZ.

Genel Bilgi

1. Ben Türk vatandaşıyım, çifte vatandaş ya da yabancı ülke vatandaşı değilim. Sizden araba alıp Türkiye’de sorunsuz kullanabilir miyim?

– Evet kullanabilirsiniz. Şirketimizin amacı türkiye vatandaşlarını ucuz fiyatlı araba sahibi yapmaktır. Sizden türkiye vatandaşı olmanız dışında hiçbir şart aranmamaktadır.

2. Gürcistan’a Gelmek zorunda mıyım? Türkiyeye araç getiriyor musunuz? İşlemler kaç gün sürüyor?

– Araç alabilmeniz için iki yol vardır. Bunlardan birincisi gürcistana gelerek ruhsat alım işlemlerinizi ve türkiyeye çıkış işlemlerinizi bizzat yanımızda görerek yaptırmaktır. Bir diğer yol ise aracı gürcistana hiç gelmeden kapınıza sipariş etmektir. Şayet Gürcistana gelmeden aracın kapınıza kadar gelmesini istiyorsanız, bize ‘’sizin adınıza ruhsat alabilmemiz için vekalet yollamanız ve aracın sayfada bulunan tüm bedeli + 700 dolar akaryakıt ve şoför bedellerini de tarafımıza peşin yollamanız gerekmektedir’’ bu şartlar sağlandığı takdirde adınıza ruhsat çıkartılır ve araç bulunduğunuz şehire getirilir. Videolarımızda bu hizmeti alan müşterilerimizin benzer hizmetlerini görüntüleyebilirsiniz.

Araç satın alma ve gerekli prosedürlerin işlemleri (araca karar verdiyseniz) 1 gün sürer. 24 saat içinde Türkiye’ye çıkışınız sağlanır.

3. Gürcistan üzerinden alacağım otomobili Türkiye de ne kadar süre ile kullanabilirim?

– Gürcistan üzerinden satın alınan herhangi bir otomobili, 2 yıl süre ile sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. 2 yıl sonunda 3 adet seçeneğiniz bulunmaktadır.

A-) Bunlardan birincisi Gürcistan’a geri gelip gümrükten geçerek aracın plakasını değiştirerek aynı gün Türkiye’ye geri çıkmaktır. Aynı arabayı kullanmak istiyorsanız bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

B-) İkinci yol, aracınızı 2 yıl sonunda Gürcistan’a getirerek, yeni bir araçla takas yapmanızdır.

C-) Son yol, aracınızı satıp paranızı nakite çevirmek istemenizdir. Bunu da Türkiye’den aracınızı isteyen arkadaşlarınıza yapabilir, aracınızı İnternet ya da facebook üzerinden yayınlayarak bizim vasıtamızla satabilir ya da galerimize getirerek satışını sağlaya bilirsiniz. Önemli olan bir hususta, aracın satışının sadece gürcistanda yapılabilmesidir. Aracı türkiyede satamazsınız.

4- Size nasıl güvenebilirim? Referans ya da Türkiye’ye daha önce sattığınız araçları görmemiz mümkün mü?

– Güvenliğiniz önemli. Öncelikle bizi ve galerilerimizi ziyaret ederek, araçları canlı olarak görebilir, deneyebilir ve almadan önce bilgi sahibi olabilirsiniz. Hali hazırda yapılan satışları ve kararınız net olmak kaydı ile bizden araç alan ve aktif olarak türkiyede araç kullanmakta olan müşterilerimizi arayıp ziyaret ederek bire bir konuşma ve türkiyede araç görme imkanı bulabilirsiniz. Güvensizlik yaşıyorsanız avukatınızı, ailenizi, dostlarınızı alıp gelebilirsiniz. Görüşme detayları için lütfen madde 22’yi inceleyiniz.

5- Ödeyeceğim diğer maliyetler nelerdir?

– Araç için ekstra bir maliyet bulunmamaktadır. Ödeyeceğiniz meblağ sadece sayfada gördüğünüz meblağdan ibarettir. Gümrük ve ruhsat işlerimleri tarafımızca, adınıza yapılmaktadır. Devir, geçici sigorta, konaklama, ve benzeri kucuk giderler için 500 dolar ek olarak yaninizda bulunmasi gerekmektedir.

6- Bu işlemler yasal mı? Araç almak bu kadar kolaysa neden Türkiye’de herkes bu araçları kullanmıyor?

– Evet işlemlerin hepsi tamamen yasal, aracınızı aldıktan sonra bizzat çevirmelere girebilir, emniyet mensupları ya da trafik ile görüşme yapabilirsiniz. Pasaportunuza işlendiği için hiçbir şekilde problem olmamaktadır ve 2 yılda 1 yapacağınız giriş çıkış ile hayatınız boyunca bu haktan faydalanacaksiniz. 2 yılda 1 gürcistana gidip gelmek zahmet gibi geldiğinden, herkes bu araçları tercih etmek zorunda değildir.

7- Yabancı plakalı aracı Türk plakaya çevirebilir miyim?

– Bu işlem sizin insiyatifinize kalmış. Araçları emniyetten kontrol sonrasında satın alıyorsunuz ve tamamen prosedürlere uygun olarak ithal ediliyor. Şayet türk plaka isterseniz, 3 yaşından küçük araçlar için geçerlidir. 3 yaşından küçük aldığınız araçları Gümrük müdürlüğü ile irtibata geçerek, gerekli olan ötv ve kdv’leri ödeyerek, aracınızı türk plakaya çevirebilirsiniz. Bu işlemler türkiyedeki araçlara oranla en fazla %10-20 kar etmenize olanak sağlar. Yani her koşulda yine karlısınız. Ancak %60 kar ile araba kullanmak ve prosedürlerle uğraşmak istemiyorsanız, aracınızı yabancı plaka ile istediğiniz gibi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu işin avantajı yabancı plaka ile kullanmaktır unutmayınız.

8- Aracımla kaza yaptım ya da çaldırdım ya da istenmeyen bir durumla karşılaştım. İzlemem gereken prosedür nedir? Sigorta ve Kasko Türkiye’de yapılıyor mu?

– Aracınızı aldıktan sonra ilk yapmanız gerken şey, türkiyede sigortasını yaptırmak olmalıdır. Zorunlu trafik sigortası yabancı plakalı araçlar içinde zorunludur. Başınıza gelebilecek kazalara karşı zorunlu trafik poliçenizin aktif olması gereklidir. Çalıntı vb gibi durumlara karşı dilerseniz türkiyede kasko yaptırabilirsiniz. Kasko ve sigorta hizmetleri aynı türk araçlara yapıldığı gibi yapılmaktadır. Ekstra masraf ya da herhangi diğer giderler bulunmamaktadır.

Ayrıntılı bilgi için, türkiyedeki sigorta şirketleri ile görüşebilirsiniz. Sigorta ve kasko fiyatları türkiyede satın aldığınız araçlar ile aynı tutarda çıkmaktadır. Merak ediyorsanız aracın model ve yılını belirtip türkiyedeki yabancı sigorta şirketlerini arayarak (Örneğin Sompo japan, Groupama sigorta vb.) fiyat bilgisi alabilirsiniz.

9- Anahtar teslimi nasıl yapılıyor ? Her şey dahil ne demek?

– Anahtar teslim fiyatı, pasaport işlemleri + gümrük ve diğer giderler dahil fiyat anlamına gelmektedir. Herşey dahil fiyat haricinde araç için başka bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Alım-satım, ve benzeri küçük işlemler + şahsi giderleriniz için yanınızda en az 500 dolar civarında nakit bulunmasını tavsiye ederiz. Ek olarak  Bu araçları ruhsat sahibi olmadan türkiyede kullanmanız yasaktır, ruhsat sahibi olmak için gürcistana gelmeniz gerekmektedir. Tekrar belirtmekte fayda görüyoruz, araç almak için Gürcistana gelmeniz gerekiyor.

10- Ben maksimum 6 ay burada 6 ay orada kalabilirim diye biliyordum, aslı nedir?

– Böyle birşeye gerek yok. 1 gün kalsanız dahi araç alabilirsiniz. Araç almak için oturum vatandaşlık vb gibi şeylere ihtiyaç yoktur. Tabiki bu işlemleri kendi kendinize yapamazsınız, bizimle irtibata geçmeden ve yanımıza gelmeden bu haklardan faydalanamazsınız, lütfen kendi kendinize birşeyler duyup hareket etmeye çalışmayınız, kulağımıza gelen kötü haberlerden dolayı uyarma gereği duyuyoruz. Lütfen not ediniz, kendiniz gürcistandan araba alamazsınız, işlem yapamaz ve türkiyeye çıkartamazsınız. Sadece biz sizi bu haklardan yararlandırabiliriz.

11- Vergisi ne kadar?

– Yabancı araçların vergi, muayene gibi ücretleri bulunmamaktadır. Kullandığınız süre boyunca ne Türkiyede ne Gürcistanda Hiçbir ücret ödemezsiniz

12-  Facebook’da göremedim ancak … şu araba var mı?

– Paylaştığımız araba kontrol ettiğimiz arabadır, paylaşmadığımız araba ya yoktur, yenidir ya da test edilmemiştir. Daha önce alışverişimiz olmayan müşterilerimize araba araştırmasını bedelsiz yani kapora tahsil etmeden yapmıyoruz. İstediğiniz farklı araçlar var ise ve size elimizde olduğunu söylüyorsak, halen resim ve kesin araç bilgisi istiyorsanız; ancak ve ancak kapora yolladığınız takdirde sizin için araç araştırması yapabiliriz. Malum herkes ciddi alıcı olduğundan günümüz 1500 kişiye araç araştırmakla geçmeyeceğinden dolayı, belirli bir meblağ almadan kimse için araç araştırması yapmamaya karar verdik. Bunun da amacı ciddiyeti olan müşterileri, dalga geçen kişilerden ayırmaktır. Gönderdiğiniz meblağ, aldığınız araca indirim olarak yansıtılır. Her zaman söylediğimiz gibi, araç almak zorunda değilsiniz, kimseye zorla araç satmıyoruz. Bu şekilde vakit kaybını minimuma indirerek gerçek müşterilerimze daha fazla zaman ayırabiliyoruz.

 ‘’Ancak aracın fiyatını nerden bilebilirim vesaire gibi sorulara karşılık olarak, türkiyedeki fiyatın en az yarı fiyatını baz alarak hareket etmenizi tavsiye ediyoruz’’ Bunun haricinde lütfen şu araç varmı bu araç varmı gibi sorular yöneltmeyiniz, cevaplanmayacaktır.

13-  Motosiklet Var mı? Kamyonet Var mı? Traktör Var mı? Gemi var mı? Uzay gemisi var mı? Uçak var mı? Yedek parça getiriyor musunuz?

– Biz sadece otomobil, jip, suv türü araçları satıyoruz. Bize yukarıda yazılı olan araç türlerini sormayınız. Yedek parça göndermiyoruz, araç satışı yapiyoruz.

--------------------------------------------------- Sponsorlu Bağlantılar ---------------------------------------------------

Biz otomobil, suv ve jip türlerinin satışını yapıyoruz. Lütfen başka araç türü sormayınız.

14-  Savcı böyle demiş, vali açıklama yapmış, amca oğlu böyle söyledi, mahalle kasabından duyduk, Nijerya’dan halamın teyzesinin eşi söyledi araçları bağlıyorlarmış öyle duyduk aslı nedir?

-Bilmediği, görmediği, daha önce duymadığı kişilerle ticaret yapmaya çalışan, ve bizim sürekli uyardığımız müşteri gurubunun mağduriyetini üzülerek dinliyoruz. Ancak bu haberlerin bizim uyguladığımız prosedürler ile ilgisi bulunmamaktadır. Bizim yazdığımız prosedürler dahilinde aracını kullanan hiç kimsenin sorun yaşamadığı ve satılmaya devam ettiği sayfamızdan rahatlıkla görülebilir. Usülsüz ve merdivenaltı olarak tabir edilen çalışma şekillerinde bu gibi durumlar ortaya çıkabilmekte ve müşteriler mağdur edilmektedir. Lütfen kaliteye ve ticaretin geçmişine dikkat ederek alışveriş yapalım. TEKRAR BELİRTMEKTE FAYDA GÖRÜYORUZ, BİZİM ARAÇLARIMIZ TAMAMEN PROSEDÜRE UYGUN BİR BİÇİMDE YASAL OLARAK DÜZENLENMEKTEDİR. NASIL? ÖYLE Mİ? BÖYLE Mİ? vs. GİBİ SORULARINIZA YANIT VERİLMEMEKTEDİR. BU GİBİ PAYLAŞIMLARA DEVAM EDEN ASIL AMACI TİCARİ KAYGILAR OLAN KİŞİLERİN ÜYELİKLERİ İPTAL EDİLMEKTEDİR.

15-  2000 dolara araç varmış, sizde neden yok?

– 2000 dolara araç alamazsınız. Alabileceğiniz yürüyebilen bir araç en az 2000 dolar civarı listelenir uygun düştüğü takdirde. Gümrük masrafları ve ruhsat giderleri ile totalde 4000 doları bulur veya geçer. Tekrar tekrar daha ucuz araç varmı gibi sorular YÖNELTMEYİNİZ. Daha ucuz araç almak isterseniz, haberlerde gördüğünüz araçlarını kaybeden ya da el konan vatandaşların yaşadığı durumlarla karşılaşacaksınız..

16-  Engellilere KDV ve ÖTV’siz araç satışı yapıyor musunuz?

– Biz engelli sınıfı araç satmıyoruz. Araç satışı tarafımızca normal prosedürlerde yapiliyor. Siz aracınızı alip türk gümrügünde kdv ve ötv den muafiyet şartlarınızı kendiniz görüşüyorsunuz. Bununla ilgili bilgiyi araç almadan önce Türkiye gümrük bakanlığına danışınız.

17-  En düşük araç kaç para, resimlerini gönderir misiniz?

– Alabileceğiniz en düşük fiyatlı araçlar tüm masrafları üzerine eklendiğinden 5000-6000 dolar’dan Türkiye’ye cikis yapar. Sayfa harici resim paylaşımı yapılmamaktadır. Açıklamalar 12. Maddede mevcuttur.

18-  Aracı kendi üzerime alsam benden başkası kullanabilir mi?

– Aracı siz içinde bulunduğunuz sürece herkes kullanabilir. Ancak eğer siz yoksanız, sadece 1. dereceden akrabalarınız kullanmaya ehildir. Yani Eşiniz, Anneniz, babanız ve çocuklarınız.

19-  Araç 2 sene sonunda satmak istesek ne kadar eder?

– Bu sorunun cevabi bir çok kritere dayanır. Arabanın 2 sene sonundaki kilometresi, kazası, ve genel durumu göz önüne alınarak, o anki eşdeğer araçların fiyatları bazında bir fiyat ortalamasına eşdeğer olur. Bir arabanın genel değer kaybı yıllık %10 civarindadır. Satış stratejilerinize ve alıcılarınza bağlı olarak satış fiyatınız, alış fiyatınızdan daha yüksek ya da daha aşağıda olabilir. Fiyatı kendiniz belirlersiniz. Biz araçlariniza uygun fiyattan takas imkanı sunuyoruz. Satmak isterseniz galerimiz ya da internet aracılığı ile satışına destek oluruz.

20-  Vergi, muayene, bandrol nasıl oluyor?

– Yabancı plakalı araçların, ne gürcistan ne de türkiyede vergisi bandrolü ya da muayenesi bulunmamaktadır. Bindiğiniz süre boyunca hiçbir ekstra maliyet ödemezsiniz.

21-  Fiyatlar neden dolar olarak yazılıyor? Türk lirasıyla alamıyor muyuz?

– Gürcistanda araç alım satımı dolar ile yapılmaktadır, bu yüzden türk liranız varsa, dolar olarak getirmeniz gerekmektedir. Lütfen Şu kaç lira ediyor, tl olarak da yazın vesaire gibi sorular yöneltmeyiniz. Türk liranızın dolar karşılığını günlük döviz kurlarından hesaplayabileceğinizi hatırlatırız.

Bir başka husus ise, gürcistanda dolar daha düşükmüş rivayetleridir. Böyle birşey yoktur, bir ülkenin para birimi, bir başka ülkede, 3. ülke para birimine karşı daha güçlü olamaz, aksine iki kere bozdurma yapılacağı için daha düşük olur. Lütfen paranızı türkiyede dolara çevirin, mümkünse internet bankacılığı kullanın, en yüksek çevirme marjları internet bankacılığındadır.

22-  Şu ilde araç satın alan arkadaşla görüşmek istiyorum. İletişim bilgisi alabilir miyim?

– Müşterilerimizin gizliliği ve memnuniyeti bizim için esastır. Hiçbir koşulda netlik sağlanmadan, araç almış müşterilerimizi, POTANSİYEL müşterilerimizle görüştürmeyiz. Ancak ciddi bir alici iseniz, ister bizimle planladiginiz seyahat biletinizi onceden bizimle paylaşarak ya da almak istediğiniz arac ya da araclar icin kaporanizi gondererek niyetinizin kesinligini saglayip, bizden arac alan musterilerimizle yuz yuze gorusme imkani saglayabilirsiniz. Netlik olmadan yapılan görüşmelerin, vakit ayıran ve yardımcı olmaya calisan müşterilerimiz icin büyük vakit kaybı yaratması sebebi ile uygulama bu şekilde olmaktadır. Tekrar ediyoruz, müşterilerimizle görüşmeniz arac alimi kararinizi netlestirmeden mümkün değildir. Eğer hala güven sorunu yaşıyorsanız, gürcistandan araba alma konusu ile ilgilenmeyiniz. Gereksiz yere forum kalabalığı yaratmayınız. Herkesin kendi hür iradesi vardır, kimseye zorla araç satmıyoruz.

23-  Fiyat Son ne olur?

– Fiyatlarımızda esneme mümkün değildir. İlk fiyatımız da son fiyatımız da aynıdır. Yarı fiyatına ya da daha aşağısına aldığınız bir aracın üstüne pazarlık yapmak istemek tamamen saygısızlıktır. 25 tane araba alsanız dahi, normal şartlar dahilinde indirim yapılmamaktadır. Lütfen gereksiz fiyat teklifleri ile ticaret yapmaya çalışmayınız. Pazarlık yapılacaksa araç başında yapılır.

24-  Gürcistan’a Vize Gerekli mi?

– Hayır vize istenmiyor. Kimlik ya da pasaportunuzla giriş yapabilirsiniz.

25-  Gazetede araçlar bağlanıyor diye haber var tekrar tekrar sormak istedik nedir bu olay?

– Haberleri dikkatli izler ya da okursaniz bu araclarin vekaleten yani gercek sahibi dışındaki kisilerin kullanimina yonelik bir uygulama oldugunu anlarsiniz. Biz ilk gunden beri vekaletlen ya da kaçak yollarla araba kullanmanizin imkansiz oldugunu söylüyoruz. Haberlerde ve gazete gördüğünüz kişilerin büyük bir kısmı araç kullanım kurallarını ihmal ederek (kişisel kullanıma mahsus aracını kiraya vermek, araç üzerinden kayıt dışı ticari gelir sağlamak, kaçakçılık ve yasa dışı kullanıma dahil etmek, aracını başka kişilere kullandırmak, taksicilik yapmak vesaire) yasal yaptırımlara maruz kalmaktadırlar. Tekrar tekrar ayni sorulara maruz kalmaktan bunalmis durumdayız. Biz vekaletle arac vermiyoruz. Ruhsat sahibi olarak ve gumrukten yasal olarak onayla arac kullanmanizi sagliyoruz. 2 yili askin suredir arac kullanan musterilerimiz kullanimlarina devam etmektedir ve edecektirler. Bununla ilgili sorulari sormaya devam eden ve karalama politikasina yeltenen kisileri grubumuzdan suresiz olarak uzaklastiracagimizi bildiririz. Lutfen artik bu sorulari yoneltmeyiniz.

26- 6 ay (185 gün) gürcistanda ikamet etmek zorunda mıyım?

Hayır 6 ay (185 gün) ikamet etmek zorunda değilsiniz.

27- Araç kimin üzerine oluyor? Vekaletle araç alabilir miyim?

Araç sizin üzerinize, yani ruhsat sahibi oluyorsunuz. Ruhsat sahibi olmadan türkiyede araç kullanmanız yasaktır. Vekalet yasaktır. Vekaletle araç kullanmak ve kullandırmak yasaktır. Vekaletle araç kullanamazsınız. Biz ruhsatla araç satışı yapiyoruz. Ruhsat sahibi aracın sahibi demektir, aracın yasal sahibi siz oluyorsunuz.

Dikkat: Ruhsat sahibi siz oluyorsunuz.

28-  LPG taktırsam ruhsata işlete bilir miyiz?

Lpg ister Gürcistan’da ister Türkiye’de takılabilir, yabancı araçlarda ruhsata LPG işletme diye bir şey yoktur. LPG TAKTIRA BİLİRSİNİZ

29-  Hangi evraklar gerekli?

Bizden araba almanız için hiçbir evrak gerekmez. Sadece gerçeli bir kimlik veya pasaportunuzun olması yeterlidir. TEKRAR EDİYORUZ ARAÇ ALMANIZ İÇİN KİMLİK VEYA PASAPORTTAN BAŞKA BİR EVRAK GEREKMİYOR

30- Aracın kaza, değişen vs durumu nedir? Ekspertiz yaptırabilir miyiz?

Kazalı araç satmıyoruz. Aracın herhangi bir şekilde bakıma ya da yenilemeyi ihtiyacı olması durumunda ilanda bu gibi detaylara yer veriyoruz. Tüm araçlar ekspertize açıktır dilendiğinde ekspertiz yaptırabilirsiniz. Tekrar tekrar boya değişen kaza var mı gibi sorular sormayınız.

31- Adınız Gürcistan araba ama yine de sormak istedik, yeriniz nerede? Türkiye’de yeriniz yok mu?

Türkiyede yerimiz bulunmamktadır, sadece araç alan müşteriler ya da temsilcilerimiz ile, istenilen koşulları yerine getirdiğinizde görüşme ve bilgi akışı sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde, araç satışı TÜMÜ İLE GÜRCİSTANDA yapılmaktadır. Tekrar ediyoruz, türkiyeden araç alamazsınız ve satamazsınız. Araç almanız için gürcistana gelmeniz gerekmektedir.

32- Temsilci Olmak istiyorum. Şartlar nelerdir?

Resmi olarak sayfamızda yer alarak temsilcimiz olmak istiyorsanız, bizden araba almış olmanız ya da belirli bir müşteri potansiyeline sahip olduğunuzu bize göstermiş olmanız gerekmektedir. Araç alan müşterilerimize, istendiği ve gerekli görüldüğü takdirde temsilcilik teklif edilir, resmi olarak sayfamızda bölge temsilcisi olarak yer alırlar. Ancak araç almadan temsilcilik yapmak isteyen kişiler,  belirli bir müşteri potansiyeline sahip ve iyi bir çevreye hakim iseler, müşterileri ile beraber bize gelebilirler. Bu sayede yapılacak görüşmenin ardından temsilcilik teklif edilecektir.

33- Sizin gibi Kendi işimi yürüterek bağımsız çalışmak ve yeni bir platform oluşturmak istiyorum. Mümkün müdür?

Bu mümkündür, Tüm prosedürleri yerinde öğrenip, piyasaya hakim olarak, kendi çalışma grubunuz tahsis edilerek kendi işinizi yürütebilirsiniz. Bu sayede komisyon ile çalışmak yerine tamamen kendi kar marjınızla kendi müşteri grubunuza hitap edersiniz. Bununla ilgili bedelleri, ve başlangıç dönemlerini danışmak için lütfen iletişime geçiniz.

--------------------------------------------------- Sponsorlu Bağlantılar ---------------------------------------------------

Bunlarada Göz Atabilirsiniz:

10 Yorum

  1. Semih 01/12/2016 Cevapla
  2. zafer 02/12/2016 Cevapla
  3. Gökhan Duman 30/05/2017 Cevapla
  4. Erol 17/06/2017 Cevapla
    • ibrahim 05/09/2017 Cevapla
  5. lale 24/06/2017 Cevapla
    • ibrahim 05/09/2017 Cevapla
  6. ibrahim 05/09/2017 Cevapla

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?

Send this to friendbahis siteleri

seo uzmanı

fantazi iç giyim

bahis siteleri